sobota, 15 października 2016

Filmy o aborcji

Kiedyś te filmy bardzo poukładały mi w głowie opinię o aborcji.

"Cywilizacja aborcji – polski film dokumentalny z 2003 w reżyserii Grzegorza Górnego, poświęcony tematowi aborcji.Film pokazuje czym jest aborcja, jakie są jej źródła, skala i skutki. Opowieść budują historie ludzi wciągniętych przez ten proceder; ludzi, którzy otarli się o przemysł aborcyjny i to zostawiło niezatarte piętno na ich życiu; ludzi, którzy zdecydowali się na aborcję swoich dzieci. Jednym z ważniejszych bohaterów filmu jest serbski lekarz Stojan Adasewic,który przeprowadził w swojej praktyce lekarskiej około 55 tysięcy aborcji."

Można zamówić na dvd:
http://sklep.pasterz.pl/cywilizacja-aborcji-film-dvd-p-1885.html?gclid=Cj0KEQjwp4fABRCer93Klpaki94BEiQAsXJMGp5hrZ0a_CBHtX11ZYQ9QBF1sWXbVSHJwHkGvmO2AqgaAipN8P8HAQ


"Niemy krzyk (tytuł oryginalny The Silent Scream) – amerykański dokumentalny film wideo o aborcji, nakręcony w 1984 roku. Jest to pierwszy film przedstawiający zabieg aborcji dokonany przy pomocy techniki ultrasonograficznej. Przedstawia on zabieg przerwania ciąży w trzecim miesiącu, oglądany na monitorze aparatu USG. Autorem nagrania jest amerykański lekarz ginekolog Bernard Nathanson. Według komentarza filmu, widoczny na ekranie USG płód cierpi, ucieka przed narzędziem lekarskim, krzyczy z bólu i strachu."

Można zamówić na dvd: 


"Syndrom film w reżyserii Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Jest poruszającym obrazem o duchowych ranach, które niesie ze sobą zabójstwo nienarodzonego dziecka, i o nadziei silniejszej, niż syndrom postaborcyjny. Ten dokument opowiada autentyczną historię małżeństwa Lidii i Tomasza, ukazuje dramat, jaki ich spotkał po dokonaniu aborcji i proces duchowego odrodzenia. Zdecydowali się podzielić swoimi bolesnymi przeżyciami, aby dać nadzieję osobom, które mierzą się z podobną tragedią w swoim życiu."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz