wtorek, 4 marca 2014

"Daj mi siłę w tym dniu, Panie, Boże Izraela." Jdt 13,7b

Podoba mi się to! Nie potrzebujesz mężczyzny żeby się spełniać, żeby czuć się w pełni kobietą. Nie potrzebujesz do tego mężczyzn! Masz wszystko, czego Ci potrzeba!

Twoją siłą nie jest zależność i przynależność, ale umiejętność łagodzenia sporów, tworzenia domu dla tych, którzy potrzebują czułości i bezpieczeństwa, oraz zdolność dawania życia, ożywiania ludzi, gdziekolwiek się zjawiasz. Twoim powołaniem jest służba. Kobieta wcale nie musi być w związku. Nie musisz wyglądać seksownie i pociągająco. Owszem, powinnaś wyglądać kobieco, ale bardziej skupić się na tym, by stać się pełną wdzięku, ciepła i dobroci dla bliźnich. Twoja seksualność jest dla Twojego męża, nie dla każdego mężczyzny. Masz misję powierzoną Ci przez Boga. Nie bez powodu jesteś właśnie kobietą. Twoją ostoją jest Bóg, któremu masz w pełni zaufać, bez względu na to, co dzieje się w Twoim życiu, czy jest dobrze, czy źle. I to nie jest tak, że oddajesz wszystko Bogu i czekasz na mannę z nieba. Bóg wzywa Cię do działania, do podejmowania inicjatyw. Do wzięcia odpowiedzialności za coś, czego On chce dokonać, ale potrzebuje Twoich rąk. W zamian dostajesz radość i spełnienie. Kobieto, masz misję, dostajesz od Niego siłę i wszystko czego Ci potrzeba, by zmieniać siebie, a przez to całe Twoje otoczenie!

Nie możesz poddawać się w niewolę zależności, uzależnienia od jakiegokolwiek człowieka, od pieniądza, chwały, czy nałogu. Nie możesz zwracać uwagi na to, co mówią o Tobie inni, bo to bałwochwalstwo. Powinnaś bać się i zabiegać o to, by Bóg miał o Tobie jak najlepsze zdanie, to Jemu masz się przypodobać i przed Nim się tłumaczyć. Nie drżyj przed człowiekiem. On jest tak samo słaby i kruchy jak Ty. Nie traktuj go jak swojego boga. On Ci nic nie może zrobić. Skup się na Bogu, który kocha Cię niezależnie od tego, co Ci nie wychodzi, nie patrzy na Twój grzech, na potknięcia, nie wypomina. Tylko rozkłada ręce, byś rzuciła się w Jego pełne miłości ramiona. Chce dać Ci pełnię miłości. Miłości, która da Ci siłę, by być dzielną niewiastą, wojowniczką Pana, ponad wszystko opierającą swe życie na Bogu, całkowicie ufającą Mu w każdym czasie. On da Ci życie w pełni, w radości, pomimo trudności. Życie, które ma sens.

"Możesz być najpełniejszą, najpiękniejszą, najbardziej powabną, najwaleczniejszą przywódczynią świata, nie potrzebując żadnego mężczyzny." o. Adam Szustak - Projekt Judyta


Inspiracja: audiobook - Projekt Judyta