czwartek, 2 maja 2013

Podejmij wyzwanie!

Dziękuję za ten piękny dzień, za możliwość spełniania marzeń, za odwagę do podejmowania wyzwań. Z zaległych spraw to za "pobudkę" nad ranem w Międzyzdrojach, co bym mogła zobaczyć poranek na plaży, wzbijające się mewy, szum fal i potęgę wód. Bym mogła porozmawiać z panem z obsługi i życzyć mu i pani w sklepie dobrego dnia. Biegałam nad morzem! Kto by pomyślał ;)

I za nasz dzisiejszy maratonik, po ścieżkach leśnych wśród drzew, strumyków, kwiatów, bagien i jeziorek. Było wspaniale! Dzień bez zmartwień, za to z ludźmi, których kocham i jeszcze Msza święta w dniu setnych urodzin jakiegoś pana! Sto lat, a Ty Panie Jezu sam podchodzisz do Tego człowieka, by mógł przyjąć Twoje ciało, bo już swoje dla Ciebie wysłużył… Dzień wspólnego grillowania i oglądania filmów. I pysznych lodów!

Z ostatnich obserwacji: odkrywanie naszych marzeń odbywa się podczas spotkań z ludźmi, podczas rozmów z nimi. Marzenia pozwalają żyć pełnią, więc otwórz się na innych, byś zaczął żyć!

"Ludzie często kochają się, przeżywają sil­ne na­miętności – to by­wa wspa­niałe, ale praw­dzi­wym wyz­wa­niem jest trwały związek, w którym dwo­je ludzi ma szansę spraw­dzić siłę swo­jej miłości."
Éric-Emmanuel Schmitt

To jeszcze przede mną… A teraz do łóżka! „To brak wiary w siebie spra­wia, że ludzie boją się po­dej­mo­wać wyz­wa­nia. Ja w siebie wierzę."
~Muhammad Ali

Wyz­wa­nia ja­kie sta­wia życie, nie po­win­ny cię pa­raliżować. One po­mogą ci od­kryć siebie.” 
~Bernice Johnson Reagon

„Ilekroć spełnia się twoje marzenie, postępujesz jeden krok w stronę Boga. Ale im bliżej jesteś, tym lepiej Go widzisz, i może okazać się, że jest zupełnie inny, niż sobie wyobrażałeś.” 
~Jonathan Carroll

Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać.” 
~~Johann Wolfgang von Goethe